fbpx

10 alapvető ok, WordPress alapú weboldal használata mellett

Szerző:

A WordPress ingyenes és egyszerű módja annak, hogy saját honlapod legyen és azzal látogatókat, ügyfeleket szerezz az interneten. Egy tartalomkezelő rendszer, ami lehetővé teszi, hogy bármilyen programozói tudás nélkül telepítsünk egy weboldalt egy magunk választotta domain-címen, és azt tetszésünk szerint alakítsuk.

Jelenleg bőven 70 millió felett van a WordPress alapú honlapok száma. Bármit megcsinálhatsz vele: céges bemutatkozó oldalt, blogot, webáruházat, feliratkozó oldalt, kampány weboldalt, vagy ha kell, mindezt egyszerre.

Kétségtelenül a legnagyobb előnye, hogy lehetővé teszi a tulajdonosának, hogy minimálisra csökkentse kiszolgáltatottságát a honlapfejlesztőktől, de mégis professzionális megjelenést érjen el az interneten.

Nem kérdés, hogy a WordPress uralja a tartalomkezelők piacát, de vajon melyek azok a legfőbb érvek, amivel meggyőzték és megtartották a felhasználókat az évek során? Ebben a cikkben összeszedtük a legfontosabb 10 okot, amiért érdemes a WordPressre váltani.

10 nyomós indok a WordPress mellett

1. A WordPress ingyenes

Akár céges blogot, vagy személyes blogot szeretnél létrehozni, vagy webáruházat szeretnél üzemeltetni a WordPress teljesen ingyenesen áll a rendelkezésedre és magyar nyelven is letölthető.

2. Telepítés után azonnal használható

Más tartalomkezelőkkel ellentétben a WordPress telepítés után azonnal használatba vehető.
A WordPress híres “5 perces telepítés”-ét sokan ismerik:
Le kell tölteni a fájlokat a wphu.org oldalról (ez a WordPress magyar oldala) és feltölteni a szerverre. Telepítés után egy böngészőben (pl: Chrome, Firefox, Opera) meg kell nyitni a weboldalt és követni a telepítési lépéseket. Mindez kemény 3-5 percet vesz igénybe.

Még ennél is egyszerűbben, startra készen férhetsz hozzá, ha a tárhelyed megrendelésekor eleve kéred, hogy telepítse a szolgáltató a rendszert.

Ha kész a telepítés, egy felhasználónévvel és egy jelszóval lehet belépni a rendszerbe. Van egy kezelőfelület, amit csak az adminisztrátor lát, itt lehet kezelni a weboldal kinézetét és tartalmát. A menüpontok elnevezése érthető, a menürendszer felépítése logikus, könnyű rájönni mit hol találunk.

A WordPress kezelőfelületén könnyedén tudod elvégezni például a következő feladatokat:

blog létrehozása, címlap szerkesztése, cikkek írása, feltöltése, módosítása, képek feltöltése, cseréje, új menüpontok létrehozása, felesleges menü elemek törlése stb.

A WordPress kezelőfelület pont olyan könnyen kezelhető, mint egy szövegszerkesztő.

3. A WordPress biztonságos

A WordPress fejlesztői nagyon sokat tesznek a tartalomkezelő biztonságáért.

Számos olyan biztonsági bővítmény van, amivel megvédhetjük a weboldalunkat az illetéktelen felhasználóktól. Ha a WordPress plugin tárban rákeresünk arra, hogy “Security” (biztonság), a wordpress.org több száz találatot hoz, amiből válogathatunk.

Ezen kívül egyéb biztonsági lépéseket tehetünk mi magunk is a weboldalunk biztonsága érdekében.

 

 

  • A felajánlott frissítéseket mindig érdemes elvégezni, de az is beállítható, hogy a WordPress automatikusan váltson a legfrissebb verzióra nem csak az alaprendszer, de a sablonok és a bővítmények esetében is.
  • Csak megbízható helyről töltsünk le sablont (theme) vagy bővítményt (plugin).
  • A felhasználónév választásnál kerüljük az “admin” kifejezés használatát
  • A jelszavunk legyen erős – legalább 12 karakter, kisbetű, nagybetű, speciális karakterek váltakozásával.
  • Töröljük ki a használaton kívüli, kikapcsolt pluginokat
  • Frissítsük mindig a rendszert, és tartsuk be ezt a sablonokkal és a bővítményekkel is.

4. Kapunk hozzá segítséget

Ha önállóan fogunk neki weboldalunk megvalósításához, a WordPress-szel kapcsolatban rengeteg segítséget találunk az interneten. Az angol nyelvű hivatalos támogató oldalon https://wordpress.org/support/ elérhető a WP részletes dokumentációja, és a fórum, ahol fel lehet tenni kérdéseket (angolul).

A magyar WordPress közösség fóruma itt elérhető: http://kozosseg.wphu.org/

Itt azzal segítenek egymásnak a felhasználók, hogy megosztják a tapasztalataikat.

Ha ezen a két hivatalos WP fórumon mégsem találunk megoldást, akkor elég beírni a probléma megnevezését a keresőbe és rengeteg szakmai fórum, blog, Facebook csoport fog szerepelni a találati listán, ahol meg lehet találni a megoldást.

Mivel milliók használják a WordPresst, ezért egy hatalmas közösség támogatja, melynek tagjai tapasztalataik alapján szívesen segítenek egymásnak.

5. Több felhasználója is lehet egy weboldalnak

Ha egy weboldal igazán el kezd termelni, kétségtelen, hogy több ember munkájára is szükségünk lesz, ezért biztosítanunk kell, hogy hozzáférjen a weboldal kezelőfelületéhez. Ilyen lehet például: szeretnénk kiszervezni a tartalomfejlesztést,  szükségünk lesz valakire, aki válaszol a kommentekre, a pénzügyes munkatársak a webáruház által regisztrált vásárlások alapján állítják ki a számlákat, stb.

Egyetlen WordPress weboldalhoz több különböző jogosultságú felhasználót lehet társítani, így nyugodhat adhatunk hozzáférést a vezérlőpulthoz másoknak is, a megfelelő jogosultságok beállításával nem kell attól tartani, hogy illetéktelen kezekbe kerül a weboldal.

A WordPress oldalunkhoz adható jogosultsági szintek:

Adminisztrátor: Minden tartalomhoz hozzáfér, írhat, publikálhat, törölhet bármit. Létrehozhat és törölhet más felhasználókat különféle jogosultságokkal

Szerkesztő: Közzétehet és szerkeszthet cikkeket, más felhasználókét is.

Szerző: Közzétehet és szerkeszthet cikkeket, de csak a sajátjait.

Közreműködő: Szerkeszthet cikkeket, de csak a sajátjait és nem publikálhatja őket.

Vásárló: (Ez csak akkor, ha van webáruház modul) Szerkesztheti saját adatai, megtekintheti eddig vásárlásait

Feliratkozó: Szerkesztheti saját adatait (név, e-mail, cím stb.)

 

6. Összekapcsolható más üzleti szoftverekkel

Az egyik legfontosabb teendő megoldására a számlázás biztosítására a magyar fejlesztésű szamlazz.hu a WordPresshez készült Woocommerce webáruházhoz meg tudja oldani az automatikus elektronikus számla kiállítást.

Az üzleti weboldalunkhoz minimálisan szükségünk van egy hírlevélküldő szoftverre is, hogy e-mail címeket tudjunk gyűjteni, majd automatizálhassuk a hírlevélküldő rendszerünket. A hírlevélküldő szoftver hatalmas nemzetközi üzletág, ezért ingyenes hírlevélküldő használatával nem érdemes foglalkozni. A legnagyobb előfizetéses hírlevélküldő szoftverek, mint például a Mailchimp.com , az ActiveCampaign rendelkeznek olyan WordPress bővítménnyel, amivel könnyen össze lehet kapcsolni a weboldalunkkal a rendszerüket.

Ezen kívül a legtöbb partnerprogram (affiliate) szoftver is kínál wordpress bővítményt az egyszerűbb integrációhoz. Az összes komolyabb weboldalhoz kapcsolódó üzleti szoftvernek van WordPress kiegészítője, és fel van készülve az integrációra.

7. Követi a webdesign trendeket

Ami ma a legdizájnosabb weboldal arculatnak számít, pár éven belül, vagy még hamarabb elavultnak fog számítani. Nem csak a webdesign ízlés változik, de a felhasznált technikák is rohamosan fejlődnek.

De ha valakinek WordPress weboldala van, nem kell aggódnia a változó trendek miatt, mert egyrészt a sablonok is folyamatosan frissülnek, követve a legújabb trendeket, másrészt bármikor új arculati sablonra lehet váltani.

8. Reszponzív – mobilbarát megjelenést biztosít

Az, hogy a weboldal tartalma és felhasználói funkciói elérhetőek legyenek okostelefonon és tableten is, ma már alapkövetelmény. A wordpress alapértelmezetten reszponzív, mindig ahhoz a felülethez alkalmazkodik, amekkora képernyőn éppen nézik.

Már csak a reszponzivitás miatt is érdemes WordPressre váltani, azonnal és ingyen élvezhetjük ezt a funkciót, ahelyett, hogy a meglévő weboldalunkat fejlesztetnénk mobilbaráttá.

9. Videót is közzétehetünk

A videó fontos és jól működő marketing eszköz egy céges weboldalon, vagy webáruházban. Szerencsére a WordPress minden megtesz azért, hogy egy videót a lehető legkönnyebben integrálni lehessen egy weboldalba: a Youtube videóknak elég csak a linkjét beilleszteni, a WordPress vizuális szerkesztője felismeri, hogy videóról van szó és máris beágyazza az oldalba a lejátszót.

Ha valami oknál fogva nem szeretnénk videó megosztóra feltöltött videót megjeleníteni, akkor használhatjuk a vizuális szerkesztőt, amely arra is lehetőséget ad, hogy a fájlt feltöltsük a saját szerverünkre és onnan játsszuk le.

10. A WordPress folyamatosan fejlődik

A WordPresst a világ legjobb fejlesztői készítik, ez is a garancia arra, hogy a rendszer egyre többet fog tudni, egyre könnyebb lesz használni. Minden frissítéssel javítják a felhasználói élményt, és ezzel együtt minden frissítés a felhasználót segíti, hogy minél egyszerűbb módon tudjuk élvezni a tartalomkezelőt.

A frissítések gyors tempóban érkeznek, a mai kornak megfelelően. A frissítések végrehajtása a lehető legegyszerűbben működik:
a WordPress vezérlőpult megmutatja, ha van elérhető új verzió. Maga a frissítési folyamat általában 1 percnél több időt nem vesz igénybe és egy gombnyomással megtörténik. De, ha valaki nem akar ezzel foglalkozni, választhatja azt a beállítást, hogy a WordPress automatikusan frissítsen az új fejlesztésekre.

Bátran vágj bele a WordPress használatába, mert jelenleg nincs olyan alternatívája, ami egyszerűbb és gyorsabb lenne, és amiben benne volna annak lehetősége, hogy akár komoly céges weboldallá fejleszd és rugalmasan alakítsd úgy a weboldalad, hogy a kereső számára is megfelelő tartalmat hozz benne létre ilyen könnyedén.

Z

Legolvasottabb cikkeink

Így építs szakértői blogot, ami vonzza a közönséged

Sok mindenen el lehet csúszni egy szakértői blog indításakor, de ennek jelentősen csökkentheted az esélyét, ha úgy vágsz bele, hogy előre átgondolod a célját és van terved arra,

"

egy kattintásra vagy a legújabb cikkeinktől

online marketing cikkeink

Nincs találat

A keresett oldal nem található. Próbálja meg finomítani a keresést vagy használja a fenti navigációt, hogy megtalálja a bejegyzést.

Mi az online marketing?

Az online jelenlét ma már egy konkrét technikai sport. Stratégiai és taktikai tervet kell kidolgozni és működtetni. Hirdetéseket kell létrehozni, és azok beállításait is folyamatosan finomhangolni szükséges